БОРОТЬБА З ПОЛІЕТИЛЕНОВИМИ ПАКЕТАМИ ТРИВАЄ!

Пластикові пакети з'явилися у супермаркетах у 1977 році. Всесвітній день без пластикових пакетів (3 липня) було створено як всесвітню ініціативу з метою позбутися одноразових пластикових пакетів у всьому світі. Як така квола річ може спричинити стільки проблем? Вся справа у сприянні збереженню навколишнього середовища, спонукаючи всіх нас утримуватися від використання пластикових пакетів і натомість шукати більш екологічні альтернативи. Які?

    Ми вже писали про сумського вченого Дмитра Бідюка та про його біо-свічки з ароматами України. Та це не єдиний проєкт талановитого науковця – екологічних ідей у нього чимало.

    Вчений не був пов’язаний з розробкою пакувань, тим паче екоспрямування, поки одного дня йому не запропонували взяти участь у конкурсі стартапів.

    Він зрозумів, що в світі є кілька глобальних проблем: забруднення довкілля пластиком та накопичення харчових відходів, через які втрачається велика кількість грошей та генеруються парникові гази. 

    Що більше Дмитро Бідюк думав про ці проблеми, то глибше занурювався в розробку чогось корисного, нового й цікавого. Так за декілька місяців він створив біопакет.

    До речі, першу плівку, що надихнула на розроблення пакету, отримав випадково. Він зробив розчин, який якимось чином переливається на поверхню столу, висихає за добу й перетворюється на плівку.

Після першої версії біопакету довелося пережити ще кілька модернізацій, і фінальний варіант був представлений у 2020 році. Масштабно ці пакети доки не використовуються на виробництвах. Але варто сказати, що інтерес до них є, тож сподіваємося, що в майбутньому продукт вийде на ринок не тільки України, але Європи і світу. 

Біопакети й водорозчинне пакування – два абсолютно різні проєкти, розроблені науковцем паралельно один від одного. Суть водорозчинного пакування полягає у можливості позбутися неприродних харчових пакувань там, де це можливо.

    Говорячи предметно: таке пакування, зроблене виключно з харчових відходів, цілком може замінити пакетики для приправи в «Мівіні» чи той пластик, у якому продаються сублімовані супи та каші.

Зараз усі сили вченого направлені в проєкти з розроблення пакувань, а далі – нові горизонти.

Щорічно виготовляється близько 5 трильйонів пластикових пакетів. Якщо з'єднати їх пліч-о-пліч, то вони можуть обігнути Землю 7 разів! У всьому світі переробляється лише від 1 до 3% пластикових пакетів. Пластикові пакети спричиняють загибель багатьох морських тварин, коли їх помилково приймають за їжу. Тож боротьба з поліетиленовими пакетами триває!













 

Коментарі

Популярні публікації