ОСТРІВ ДЖАРИЛГАЧ: ЧЕРГОВИЙ ЕКО-ЗЛОЧИН РФ

    За підтвердженою інформацією російські окупаційні війська з’єднали острів Джарилгач з окупованою материковою частиною Херсонської області в районі населеного пункту Лазурне, засипавши переправу до острова піском. Це зроблено з метою більш інтенсивного використання природоохоронної території національного парку для військових потреб. Зокрема, окупанти облаштували на острові військовий полігон.

    Джарилгач є найбільшим незаселеним островом Європи, при цьому води навколо острова – це акваторія, що є важливою для морських ссавців. Зокрема, там живуть унікальні прибережні групи дельфінів – білобочок і афалін, також поблизу острова спостерігається найвища щільність морських свиней в усьому районі моря.

    Закриття протоки, серед іншого, створює ризик замулення і деградації екосистеми всієї Джарилгацької затоки. Іншими словами, перед нами ще один злочин проти природи.

    Окупанти хочуть зробити на острові Джарилгач додатковий майданчик, щоб проводити там тренування військ. Також вони можуть облаштувати там невеликі оперативні склади. 

    Джарилгач простягнувся у Чорному морі аж на 42 кілометри.  Сам острів дійсно можна назвати українськими Мальдівами та просто раєм на землі. Тут майже безкрайні чисті піщані пляжі, тепле море, мальовничі лагуни і затоки. Тінь де-інде дають невеликі дерева і чагарники. Головна рукотворна пам’ятка Джарилгача – маяк Ейфеля, поруч з яким знаходиться єдине тут джерело прісної води.

З’явився маяк Ейфеля на острові ще на початку 20 століття. Є кілька версій того, хто ж його спроєктував. За однією з них, це зробив, власне, видатний французький інженер Густав Ейфель, за іншою – один з його учнів. Певних доказів на підтвердження жодної з цих версій немає, але маяк давно і вперто називають маяком Ейфеля. 

До вторгнення окупантів вода тут була прозора, чиста, майже без водоростей, а купатися можна було по обидва боки острова.  З одного боку (ближче до Скадовська) – Джарилгацька затока, а з іншого – Каркінітська затока. 

А ще на острові було безліч різної живності, починаючи від птахів і закінчуючи дикими кабанами та гадюками. Територія завжди була привабливою для любителів природи, природознавців та вчених. Цим острів завдячує «місцевим жителям». Найпоширенішими представниками фауни стали олені, лані, муфлони, лисиці та зайці. Перелітні птахи вподобали цю місцину – лебеді, качки, гуси. Також можна зустріти крячку, кулика, коровайку, чаплю і навіть пелікана.

Своєю первозданною красою зачаровує паркова зона, в якій до війни зберігалися рідкісні види рослин та квітів. Найціннішим скарбом є золотобородник, який занесено до Червоної книги України.  

У 2009 році острів Джарилгач та прилеглу частину акваторії долучили до створеного Національного природного парку Джарилгач.

В європейських містах активістки UAnimals вийшли на одиничні пікети аби привернути увагу світу до знищення російськими військовими острову Джарилгач. Акції в рамках кампанії #StopEcocideUkraine відбулися у Великій Британії, Німеччині, Іспанії, Норвегії та Чехії.











 

Коментарі

Популярні публікації