Сонця забагато не буває?! Європа в очікуванні літа

 

    Європа готується до посушливого літа, викликаного зміною клімату. Найбільше під ударом опиниться південна частина континенту. Вчені попереджають, що у зв'язку з підвищенням температури Європа знаходиться на шляху до ще одного суворого літа після того, як минулого року вона пережила найгарячіший сезон за всю історію спостережень. Тоді спека спровокувала посуху, яка, за словами дослідників Європейського Союзу, була найсильнішою за останні 500 років!

    Цього року під найсильнішим ударом опиниться південь Європи. Деякі регіони вже страждають від нестачі води, а фермери очікують найгірших за останні десятиліття врожаїв. Зміна клімату робить регіон більш спекотним та посушливим, роки послідовних посух призвели до виснаження запасів підземних вод. Грунти в Іспанії, на півдні Франції та Італії стали сухими. Низький рівень води в річках та водосховищах загрожує виробництву гідроенергії цього літа.

    Але ж сонце сприяє виробленню гормону серотоніну, відомого як «гормон щастя». Для тих, хто скучив по сонцю і теплим дням, пропонуємо добірку найбільш сонячних міст Європи.

    У середньому в році 8760 годин. Якщо погода завжди буде ясною і на небі не буде хмар, то максимально можлива кількість сонячних годин 4380. Найсонячнішим містом за версією Книги Рекордів Гіннеса на планеті стала американська Юма. У ній протягом року сонце може світити 4050 годин. Та є  найбільш сонячні міста і трохи ближче до нас.

    Севілья, Іспанія. 2957 сонячних годин на рік. Це іспанське місто, мабуть, найчастіше згадується в класичних операх та романах. Тут відбувалися події опер «Дон Жуан», «Весілля Фігаро» Моцарта, «Сила долі» Верді, «Фіделіо» Бетховена, «Кармен» Бізе, «Заручини в монастирі» Прокоф'єва, «Севільський цирульник» Россіні.

Звідси розпочинаються події фільму «Місія нездійсненна-2». Тут базується знаменитий футбольний клуб Севілья. Одна з найвизначніших подій у місті – Семана Санта чи Страсний тиждень. За тиждень до католицького Великодня тут відбуваються цілі паради віруючих людей. Фестиваль супроводжується боями биків та танцями. Якщо запізнилися – не засмучуйтесь, через два тижні після Великодня відбудеться Ферія де Абріль – квітневий ярмарок, велика вечірка та веселі народні гуляння.

Валлетта, Мальта. 2957 сонячних годин на рік. У цьому місті на островах Середземного моря будь-якої пори року можна приймати сонячні ванни. Середньорічна температура становить 23°C протягом дня та 16°C вночі.

Валлетта входить до переліку міст Світової Культурної спадщини. Саме там розташований Кафедральний собор Святого Іоанна, в якому знайшли спокій Великі магістри та уславлені лицарі Ордену. Тут розташовані і Палац Великого магістра, і міністерства, більшість офісів великих юридичних консультантів. Валлетту часто жартома називають «містом юристів». 

Аліканте, Іспанія. 2864 сонячних годин на рік. Основною дивиною в іспанському місті Аліканте можна назвати міську архітектуру. Тут перемішалися готичний та грецький стилі, романський із мавританським, бароко з модерном. Найзнаменитішими міськими спорудами є Замок Санта-Барбара, що розташований на горі Бенакантиль, і Базиліка Санта Марії у стилі готики, яку звели там, де раніше була мусульманська мечеть; будівлю мерії, а також La Catedral San Nicolás de Bari, який збудували на честь покровителя міста.

Марсель, Франція.  2858 сонячних годин на рік. Це – одне з найромантичніших міст Франції. За місцевою легендою історія міста почалася як історія кохання Гіптиди, дочки Нана, царя племені лігурійців, і грека Протиса: греки висадилися на берег Провансу у той час, коли цар Нан задумав видати заміж свою дочку. Для цього він скликав бенкет, на якому Гіптида обрала б собі нареченого. Саме греку Протису простягла вона свій кубок із вином. Пара отримала як весільний подарунок частину узбережжя, на якому вони і заснували місто, назване Массілія. Зараз Марсель – популярний європейський курорт з чудовою архітектурою і безліччю визначних пам'яток.

Лісабон, Португалія. 2799 сонячних годин на рік. Лісабон називають містом на семи пагорбах – він і справді розташований на дуже нерівній місцевості. Замість піших прогулянок містом можна скористатися єдиним свого роду вуличним ліфтом Санта-Жуста (Ascensor de Santa Justa). Це ще одна популярна пам'ятка Лісабона, яка доставляє пасажирів на висоту 45 м від району Baxia до Chiado.

Афіни, Греція. 2771 сонячних годин на рік. Клімат у столиці Греції субтропічний напівпустельний, заморозків взагалі не буває, дощі – теж дуже рідкісне явище. Щоб не згоріти в перші дні, рекомендується носити капелюх та закритий одяг. А якщо вам стане зовсім спекотно, відвідайте Музей Акрополя та Національний археологічний музей, де добре представлена скульптура, особливо періоду архаїки, та працюють кондиціонери!

Мадрид, Іспанія. 2769 сонячних годин на рік. Мадрид – ще одна сонячна столиця Середземномор'я. Якщо перегрілися, знову ж таки, радимо сховатися від сонця і провести час з користю в музеях, серед яких Музей Прадо, Центр мистецтв королеви Софії, Музей Тиссена-Борнеміси та Форум Мадрид, що за рейтингом входять у сотню найвідвідуваніших місць у світі.

Валенсія, Іспанія. 2660 сонячних годин на рік. Найбільший європейський океанаріум, Святий Грааль – це ви знайдете у Валенсії. Ритм життя тут неквапливий – трохи курортний, трохи провінційний. Тут чудова архітектура, свіже повітря, багато зелені, а от натовпів на вулицях немає. Міські визначні пам'ятки розташовані компактно, і дістатися до них можна пішки, велосипедом або громадським транспортом.

Барселона, Іспанія. 2524 сонячних годин на рік. Порт на Середземному морі за 120 км від кордону Франції. Найбільший промисловий та торговий центр Іспанії. Місто настільки велике, що навряд чи вдасться обійти його за тиждень. Деякі мандрівники люблять просто ходити вулицями та шукати у путівниках шедеври Гауді чи історичні будівлі.

Отже, вчені припускають, що найбільш спекотним буде літо в Іспанії – посуха тільки погіршиться, а дощі не вирішать проблеми, адже влітку вони локальні. Та не тільки Європа страждає від нестачі води. Країни Африканського Рогу переживають найсильнішу посуху за останні десятиліття, а історична посуха в Аргентині згубила посіви сої та кукурудзи. 

Та й  в Україні літо 2023 буде спекотним. Синоптики кажуть, що не виключені нові температурні рекорди.












  







Коментарі

Популярні публікації