ЕКОЛОГІЯ І ДОВГОЛІТТЯ. ЯК ЦЕ ПОВ’ЯЗАНО

У світі є особливі регіони, де люди живуть довше, ніж у інших куточках планети. На початку ХХІ століття навіть з'явилося особливе поняття –«блакитна зона». Саме так називають території, де велика кількість людей б'є рекорди з довголіття.


 

    

Термін виник практично випадково. Тоді бельгійські вчені вивчали феномен провінції Нуоро в Італії. Цей регіон Сардинії славився тим, що у місцевих селах мешкає велика кількість чоловіків, яким перевалило за сто!

    Ці села на карті фахівці обвели блакитною лінією, назвавши всю територію «блакитною зоною». Але коли з'ясувалося, що Нуоро не єдиний регіон планети з великим відсотком довгожителів, цей термін вийшов за межі демографічних досліджень, проведених в Італії.

    Тож які куточки планети входять ще в «блакитні зони»? Ще одна територія, де багато довгожителів, знаходиться в Європі – це грецький острівець Ікарія. Інші місця розкидані по земній кулі: це каліфорнійське містечко Лома-Лінда, костариканський півострів Нікоя, а також острів Окінава в Японії.

    Щоправда, щодо останнього вчені сперечаються: вважається, що дані про довгожителів Окінави можуть бути не зовсім вірними, оскільки у повоєнний час багато документів було загублено.


    
Звісно, головна мета всіх досліджень – зрозуміти, як у деяких куточках Землі людям вдається жити так довго. У таких місцях дуже багато супердовгожителів!


    У «блакитних зонах» супердовгожителів багато, при цьому вони зберігають свіжий інтелект і ведуть досить активне життя. То що ж є спільного у всіх людей, які народилися у «блакитних зонах»?

        У них практично немає шкідливих звичок, а в раціоні багато овочів, риби, круп і бобових. Звичайно, на їх харчування багато в чому впливає клімат: «блакитні зони» розташовані в подібних кліматичних умовах – це субтропіки або тропіки.

    Також у житті всіх довгожителів є фізичне навантаження. Але це не якісь спортивні захоплення, заняття з гантелями чи щоденні ранкові пробіжки, мова швидше про помірне фізичне навантаження: регулярні прогулянки та прості вправи.

    Ну і третій пункт – це сім'я та постійне спілкування з близькими, серед яких живуть довгожителі. Все це дозволяє з віком не втрачати інтерес до навколишнього світу і вести розмірене повільне життя. Можливо, саме у цьому справжній секрет довголіття?..








Коментарі

Популярні публікації