День вдячності кімнатним рослинам

Усі любителі квітів 10 січня мають привід привітати своїх зелених улюбленців зі святом. Адже 10 січня – це особливий день. День вдячності кімнатним рослинам. Він був заснований мережею Gardener's Network, що дало офіційну можливість нагадати людям, якими важливими та особливими є для нас кімнатні рослини, про переваги кімнатних рослин. Наприклад, дослідження 2009 року показало, що запах лаванди може ефективно знизити частоту пульсу в стресових ситуаціях.  

Ці січневі заходи у першій декаді місяця мають традиційний щорічний характер.

Кімнатні рослини очищають повітря! Нова рослина у вашому домашньому офісі може зробити віддалену роботу менш напруженою. Кімнатні рослини не тільки мають гарний вигляд, а й допомагають нам почуватися добре.

Вони не тільки покращують загальний вигляд приміщення, а й, як показують дослідження, покращують настрій, підвищують творчий потенціал, знижують стрес і усувають забруднювачі повітря, роблячи нас здоровішими і щасливішими.

Кімнатні рослини корисні для нашого здоров'я – і не тільки через їхню візуальну красу. Чому? По суті, вони роблять те ж саме, що і ми, коли дихаємо: виділяють кисень і поглинають вуглекислий газ. Це не тільки освіжає повітря, а й виводить шкідливі токсини.

Вирощування запашних квітучих рослин, таких як бузок, лаванда, троянда або жасмин, може допомогти нам поліпшити настрій, краще спати і полегшити, наприклад, симптоми депресії.  

Про те, що люди починають що раз більше турбуватися про свої кімнатні рослини, свідчить і новина про відкриття у Лондоні першого п’ятизіркового безкоштовного готелю для рослин, де вони забезпечені найкращим доглядом: їх поливають, підживлюють, пристосовують відповідний рівень вологості та освітлення. Готель закликає подарувати рослинам свято та надає до послуг клієнтів 100 номерів.

Отож, цей «непомітний» вплив, який мають на наше життя кімнатні рослини, важко переоцінити, тому в цей день вдячності подякуймо своїм улюбленцям та Тому, хто створив їх.

А чим ми можемо віддячити кімнатним рослинам? Правильно, дбаючи про них!

Людина, яка любить пити якісну каву, з користю використовує кавові відходи. Кавова гуща – прекрасне добриво для кімнатних рослин. Кавові зерна насичені корисними речовинами: калій, рослинні білки, магній, в меншій кількості містяться кальцій, фосфор, залізо. Після варіння в гущу переходить велика частина цих мікроелементів. Властивості, завдяки яким використання кавового осаду приносить вау-ефект, наступні:

- зміна структури грунту в кращу сторону;

- насичення рослин потрібними для розвитку елементами;

- специфічний запах, який використовується при боротьбі з деякими шкідниками;

- стимуляція росту молодих рослин.

          Слід розуміти, що гуща не має миттєвої дії, яка властива хімічним добривам. Після внесення кавових залишків буде спостерігатися повільне поліпшення самих рослин і грунту. Якщо кавова гуща як добриво використовується постійно, то потреба в хімічних засобах відпаде.

          Кавову гущу слід висушити на папері або в духовці. В іншому випадку у рослин почнуть з'являтися грибкові захворювання і цвіль. Користь кавових відходів для кімнатних рослин подвійна: поліпшення складу грунту і боротьба зі шкідниками. У першому випадку залишки перемішують з піском. У другому суху гущу вкопують у грунт, а самі рослини обробляють сумішшю з води і кавових залишків.

           Кавова гуща, застосування якої економічне і безпечне, дасть очікуваний результат при дотриманні декількох рекомендацій. Поливання грунту проводити тільки після висихання першого шару землі, не забувати висушувати кавові відходи і використовувати тільки після натуральної, а не розчинної кави. Ті, хто воліють пити кавовий напій з молоком, повинні пам'ятати, що така гуща не підходить для добрива, так як в залишках молочних продуктів швидко розвиваються хвороботворні елементи. Гущу не рекомендують додавати в грунт до кактусів і сукулентів. А підходить кавове добриво наступним кімнатним рослинам:

- папоротям, пальмам, трояндам, фікусам;

- фіалкам і аспарагусам;                                                                 

- азаліям.  

           Вперше в країнах Європи кімнатні рослини з'явилися в XV столітті. Їх привезли зі своїх подорожей англійські, португальські, голландські та іспанські мореплавці. І з того часу вони стали нашими улюбленцями. Багато кімнатних рослин мають лікувальні властивості. А ще дослідники стверджують, що вони мінімізують шкідливий вплив побутової техніки та синтетичних матеріалів у приміщенні, очищаючи простір навколо себе, захищають приміщення від небажаних впливів.

          Кімнатні рослини відчувають ставлення людини і можуть віддячити їй за турботу і любов пишним цвітінням. Памятайте про це!



         

         

         

            

 

 

   

         

Коментарі

Популярні публікації