Пухнастий кролик – володар 2023 року

Із початком повномасштабного вторгнення більшість українців живе одним днем і не будує планів. Така особливість нинішнього часу. Між тим, поступово наближаємося до завершення цього календарного року та настання нового. За східним календарем символом нового року буде Чорний Водяний Кролик. Астрологи кажуть, що кролик – ласкава, ніжна та спокійна тваринка.

          А що ще ми знаємо про цих симпатичних тваринок? На даний час існує близько 150 різних порід кроликів. Вони розрізняються по забарвленню, розміру і способу життя. Декоративних кроликів утримують в якості домашніх тварин. Вони відрізняються поступливим доброзичливим характером і зовсім не бояться людини.

            Кролі є травоїдними тваринами. Вони постійно жують траву, що призводить до інтенсивного зношування зубів. З цієї причини вони ростуть у них протягом усього життя. А ви знали, що один такий вухатий звір робить за 1 хвилину сто двадцять жувальних рухів? Ні?

          За своєю природою ці  звірята справжні мовчуни. Але і вони можуть видавати звуки. В основному це: пирхання, різкий і гучний писк, скрегіт зубами, тупання ногами. Наприклад, кроль, який задоволений, може муркотіти, повільно перебираючи своїми зубками. Також, відчуваючи задоволення, вони можуть видавати звуки, схожі на клацання. Агресивний кролик, навпаки, може   гарчати або хрюкати. Тому, якщо тварина дуже голосно стукає зубками, значить, вона сердиться або налякана.

          Але буває і таке, що вихованець може по-справжньому кричати. Це сигналізує про те, що він відчуває гострий біль або сильно переляканий. Нервові декоративні особини можуть іноді тихо бурмотіти. Подібний звук набагато голосніший, ніж коли кролю страшно чи приємно. Такі звуки часто видають кролиці, коли годують своїх малят. Своє роздратування кролики можуть передавати тихим скигленням.

          Спостерігати за сплячим кроликом – це справжнє розчулення! Коли звірята сплять, їх мордочки і вушка знаходяться в постійному русі. Нам смішно, але насправді, це важлива природна особливість. Таким чином вихованці відчувають навколо себе різні запахи і звуки, намагаючись відчути хижака.

          Не менш кумедно і цікаво спостерігати за їх позою уві сні. Наприклад, коли звірята розслаблені і задоволені, вони сплять на животі або на боці, витягуючи задні лапки. Деякі люблять, коли сплять, присісти, накривши свою мордочку вухами.

          Цікавим фактом про довговухих буде, без сумніву, те, що вони можуть розвивати швидкість до 55 км/год. Однак зайчики біжать швидше – 70 км на годину. У Лондоні часто проводяться змагання з бігу кроликів з перешкодами. На таких змаганнях волю до перемоги мотивують морквою, яку декоративні звірята заробляють за успішні трюки. Однак якщо кролики почують хижака, то,   запевняють фахівці, для їх стрімкого бігу не потрібні будуть ні морквина, ані якісь інші стимули.

          А ви знали, що серед пухнастих вихованців є також і рекордсмени? Так, самі довгі вушка, які складають 79,05 см в довжину, належать кролю на імя Ніпперс Джеронімо. Цей рекорд занесли до книги рекордів Гіннеса. А ось найважчий кролик-рекордсмен важить цілих 12 кілограмів! Що стосується самого маленького дикого довговухого, то він живе в Північній Америці і важить близько 350 грамів.

Не тільки в бігу, але і в стрибучості теж є свої лідери. Найпрудкіші довговухі змогли відірватися від підлоги на один метр у висоту і на три метри в довжину. Отже, кролики неймовірно гнучкі, спритні і швидкі. Зловити тварину досить складно. 

Кролики швидко ростуть і бють рекорди і по довжині тулуба. Так, останній рекордсмен на прізвисько Даріус з Британії виріс в довжину на сто тридцять сантиметрів і все ще продовжує рости! 

Терморегуляція тіла цих тварин здійснюється через розташовані на ногах подушечки. Лапи кроликів забезпечені пальцями. На задніх кінцівках їх чотири, а на передніх – п'ять. У цієї тварини маленький хвостик і неймовірно довгі вуха, до 70 сантиметрів завдовжки! Статевий диморфізм не виражений. Самки виглядають так само, як і самці. Розмір і вага кролика залежить від його породи. Як правило, доросла тварина важить близько 4,5 кілограмів. Маса окремих видів може досягати 25 кілограмів.

У дикій природі кролики живуть в підземних норах, які риють самостійно. Дуже обережні. Ніколи не втрачають пильності, і постійно спостерігають за навколишнім простором. У разі небезпеки попереджають своїх одноплемінників, завдаючи задніми лапами удари по землі.

Кролики дуже охайні тварини. Спорожняються вони в одному і тому ж місці. Хоча, можуть розкидати корм і сіно по всій клітці. Ростуть швидко, але при цьому часто хворіють. Середня тривалість життя кролика становить вісім років. А ось найстаріший в світі кролик прожив дев’ятнадцять років.

Кролики є неймовірно ніжними тваринами. Їхній хребет не витримує великих навантажень. При падінні на спину кролик може травмуватися.

 Кролики – дуже цікаві та кумедні звірята. Деякі люди тримають їх для господарства, а деякі – у будинку як декоративних вихованців.

 На сьогоднішній день вдалося одомашнити тільки європейського дикого кролика. Так що всі породи домашніх вихованців беруть своє коріння від звіра, який проживає на території, яка нині називається Іспанією.

Якщо вірити дослідникам цієї країни, які оповідають про кроликів цікаві факти, то можна дізнатися наступне. Коли карфагеняни здійснили посадку на цій території, солдати стали кричати: «Спан, спан!» Такий вигук лунав тому, що кролики вистрибували з-під кожного куща. «Спан» карфагенською мовою означає «кролик». Тому і назвали місце висадки Іспанією, що означає «країна кроликів».

Бажаємо всім спокійних і безпечних свят та сподіваємося, що хоч трішки підняли вам настрій і змусили посміхнутися.  



                                                                                                

 

 

Коментарі

Популярні публікації