Новорічні екологічні прикраси

Новий рік у стилі «еко-френдлі»? Це дуже правильно! Альтернативні ялинки, саморобні прикраси, взагалі відмова від нестримного споживацтва – саме за цим майбутнє найпопулярнішого свята.

          Незабаром Новий рік. Магазини вже наповнились прикрасами й майбутніми подарунками. Усюди звучить знайома з дитинства новорічна музика, налаштовуючи на відповідний настрій. Втім, готуючись до головних свят року, ми часто й не згадуємо про дуже важливе – про небезпеку природі, яку несуть свята, і новорічні – не виняток. Тож не треба примножувати проблеми для довкілля, і тут принципово важливо почати з себе.

          Простий приклад. Люди кожного року підтримують гаманцем вирубку мільйонів живих ялинок замість того, щоб підтримати озеленення. Штучна ялинка – теж не вихід, бо на відміну від живої, її виготовили з невідновлюваних ресурсів, на підприємстві, яке споживає енергію, а відтак – отруює атмосферу і, зазвичай, її неможливо здати на переробку. Ще один страшний ворог довкілля – бездумне споживацтво. Це і незліченна кількість пакунків з подарунками, і гори їдла на святковому столі, і дешевий китайський пластик, яким люди прикрашають ялинки та помешкання.

…А от чи можливо організувати справжнє свято екологічно чистим?

Не треба рубати живе дерево, не треба і «багаторазових» штучних красунь. Найкращий вибір – альтернативна ялинка. Наразі в Інтернеті можна знайти безліч ідей, як її змайструвати з будь-чого: драбини, гірлянди, дерев’яних дощечок і просто паличок. Таку ялинку не треба ніде зберігати, вона не лишає по собі сміття, не шкодить екології. Виглядає така святкова композиція дуже сучасно, робити її – справжнє задоволення й вихід для творчої енергії.

А найкраща альтернатива – зробити ялинку своїми руками: з кімнатних рослин, шишок, навіть, з книжок, які після свят повернуться на свої місця на полицях. Ще, як варіант, прикрасити хатні рослини, або взяти ялинку в оренду (так часто роблять за кордоном), або ж купити ялинку в горщику, щоб потім висадити. Можна прикрасити ялинку на своєму подвір’ї, якщо будинок приватний. Ще можна звернутись до традицій і поставити солом’яного Дідуха – символ українського Різдва. Або купити рослину, схожу на ялинку.

Ще уявіть собі скільки електроенергії витрачається у Новорічну ніч. А звідки вона береться, електроенергія? Скільки додаткових тонн вугілля буде перетворено на ТЕЦ в ядучий дим? Тож не забувайте про свічки (з ними навіть романтичніше), але за умови, що вони соєві чи воскові. Парафінові свічки виділяють канцерогени, а виготовляють їх з нафтопродуктів, тому краще від них відмовитись.

Ще одна проблема споживацтва – прикрашання оселі до свята. Бо ж як без нього? Але ж з року в рік ми робимо одне й те саме – ще й пишаємося «традицією». А спробуйте спитати себе, чи дійсно вам потрібна та нова прикраса, чи дійсно ваше щастя в Новому році залежить від оцієї, ще однієї гірлянди? Часто, якщо поставити собі такі питання, необхідність придбати чергове «не скажеш навіщо» автоматично відпадає. Наприклад, десята чашка з новорічним малюночком, або нотатник, або якась пластмасова ялинка на батарейках – миттєві забаганки, без яких можна прожити.

Робіть ялинкові іграшки самостійно: з тканини, паперу, тіста чи шишок. Це не лише безпечно, але й цікаво. А головне – з любов’ю, такі іграшки завжди особливі. Також не забувайте про старі ялинкові прикраси – справжня сімейна реліквія, яка об’єднує і нагадує дитинство. Якщо ж купуєте гірлянди, обирайте світлодіодні. Вони майже не нагріваються, набагато економніші від звичайних гірлянд – на таку гірлянду витрачається на 80% менше електроенергії!

Візьміть святкове вбрання в оренду, щоб не купувати на один раз. Особливо актуально для батьків: діти швидко ростуть й новорічні вистави незабаром.

Обираючи сюрприз дізнайтесь, чи дійсно потрібна людині та річ. Якщо все-таки вирішили купувати, орієнтуйтесь на вітчизняне з сертифікатами екологічності. Обгорніть подарунок у тканину, замість паперу, або використовуйте обгортки з вторинної сировини. Якщо готуєте сюрприз дитині, нехай це буде паперова книга, розвиваюча іграшка чи гра.

Не загортайте подарунок у десять шарів паперу, даруйте екологічно чисті смаколики (солодощі з горіхів та сухофруктів, баночки варення або джему, чаї з сушених трав і ягід, органічні суперфуди – бажано, створені власноруч).

Складайте так звані «вішлисти», тобто списки ваших бажань,щоб близькі люди могли між собою домовитися, хто і що дарує. Тут нема чого соромитись –це дозволяє уникати купи непотребу вдома. Варто віддавати перевагу подарункам, виробленим в Україні, адже це зменшує негативний вплив від доставки. Насправді, організувати екологічно чисте свято зовсім не складно.

Не забувайте прищеплювати турботу про довкілля дітям. Можна перетворити це все у гру. Коли робиш вибір на користь екології, і настрій стає у рази кращим. Не варто думати, що від вашої «жертви» нічого не зміниться. Навіть невеличкий ваш вклад здатен відтермінувати глобальну екологічну катастрофу й подовжити життя на планеті.



Житомирська майстриня показала, як зробити сучасні та екологічні новорічні прикраси

Коментарі

Популярні публікації