Органічна альтернатива: соломинки для напоїв зі стебел жита й очерету

Чи знаєте ви, що в Україні є компанія, яка виробляє замість пластикових трубочки для напоїв зі стебел жита і очерету? На відміну від інших, вони не розмокають ні в холодному, ні в гарячому, і легко розкладаються в компості.

          Зміна клімату і забруднення навколишнього середовища викликані не тільки діями гігантських корпорацій або урядами країн. Значну частину проблеми створюємо ми, звичайні люди, в процесі своєї життєдіяльності –  просто тому, що ми так звикли.

          Пластикові трубочки для напоїв – прекрасна цьому ілюстрація. Здавалося б, практично будь-який напій можна пити і без неї, але ми звикли до них настільки, що навіть не замислюємося про те, наскільки їх багато і наскільки їх одноразове використання недоцільне. Але є й інші шляхи.

          Компанія Yes Straws знайшла ідеальне рішення: виявляється, трубочки можуть бути одноразовими і екологічними одночасно. Yes Straws – це українська компанія, яка виготовляє трубочки для напоїв зі стебел жита і очерету. Соломинка з жита розкладається орієнтовно за 3 місяці, соломинці з очерету потрібно 6-8 місяців. Якщо таку соломинку викинути, вона потрапить у грунт і стане йому своєрідним підживленням, тому що це – органічна частина. Компанія не використовує жодних хімічних сполук для обробки, тому що людина вживає через соломинку напої. І якщо це, наприклад, теплий напій – то соломинка не виділяє ніяких шкідливих речовин.

          Трубочки з жита і очерету однаково безпечні як для людини, так і для навколишнього середовища. Єдина різниця між ними – це діаметр і пропускна здатність: очерет можна ділити на фракції за розмірами (є спеціальна фракція для смузі, і є навіть для такого виду напоїв, як bubble tea), жито ж так не можна поділити, воно має один діаметр, універсальний.

Крім того, такі трубочки мають переваги перед іншими аналогами. На відміну від металевої, таку трубочку не потрібно завжди носити з собою і чистити – після вживання її можна просто викинути. На відміну від паперових, очеретяні або житні соломинки не розмокають і не деформуються ні від вологи, ні від температури. Єдиний ефект – легкий, ледь помітний післясмак від вживання напою: якщо з жита – це легкий солодовий присмак, він практично не відчувається; з очерету також може бути легенький присмак вже терпкий, але це більше при контакті з холодними напоями, а з теплими він практично не відчутний.

Спочатку компанія Yes Straws (виробництво соломинок почалося у 2018 році) орієнтувалася на зарубіжний ринок і продавала трубочки через Amazon. Сама ідея з'явилася у засновників компанії за кордоном. Побачили, що там більш популярні аналоги пластикових соломинок, і спробували виготовити паперові трубочки. Але властивість паперової соломинки в тому, що вона трохи розмокає. Почали шукати варіанти, які були б органічними, і для виробництва яких не потрібно було б рубати дерева. Спочатку асоціація прийшла з дитинства – саме ті житні соломинки, з яких пили компот або молоко у бабусі. Стебло жита хоч і тонке, але краще, ніж ламке стебло пшениці. Та через соломинку з жита можна пити не всі напої. Тому шукали, що твердіше та ширше, і прийшли до такого виду сировини, як очерет.

          Всі трубочки виготовляються вручну – автоматична лінія буде ламати велику кількість тонких соломинок. Сам виробничий процес організований так, щоб мінімізувати вплив на навколишнє середовище. В компанії намагалися побудувати все таким чином, щоб можна було повторно використовувати воду. Після того, як трубочка обробляється високотемпературним паром, вона вимагає ще додаткового промивання. Тут процес розроблено так, щоб виробництво було безвідходним. Якщо залишається якась частина продукції, яка є браком, її збирають і використовують в сільському господарстві. Жито можна використовувати для догляду за тваринами, а очерет – для підігріву води: він повністю безпечний, і при спалюванні не виділяє шкідливих речовин.     

          Хтось, можливо, скаже: «Подумаєш,якась там дрібниця – соломинка для напоїв!». Але з дрібниць складається велике. Ви тільки подумайте: щорічно в США фіксується використання 500 млн пластикових соломинок на день, у Європі ця цифра в районі 100 мільйонів, в Україні – близько 3 мільйонів, але може бути і більше. Це в один день, а уявляєте – на місяць, на рік?!.

          Тому незалежно від того, у якій частині світу ти б не знаходився, це тебе не позбавляє, не рятує від відповідальності й твого усвідомленого споживання. Відповідно, забруднення відбувається не тільки десь далеко, забруднюється природа і локально теж. Поки у нас в Україні регулюється це не на законодавчому рівні, а більше на ініціативному. Тож давай подбаємо про планету РАЗОМ!  

             

 

 

 

Коментарі

Популярні публікації