ЕКО-ПРОГНОЗ: ЯКІ ТЕРИТОРІЇ МОЖЕ ЗАТОПИТИ ДО 2040 РОКУ

У всі часи людина селилася ближче до води. І це було цілком закономірно, адже саме від неї залежали наші предки, та й ми зараз. Покладатися на мінливу погоду, що в ті часи, що сьогодні, недоцільно, а часом навіть небезпечно. І поки ми не в змозі впливати на клімат, людям залишається тільки підлаштовуватися. Найважливішою подією останніх років є глобальне потепління, а також його наслідки, до яких нам теж доведеться пристосуватися. Зокрема, затоплення територій, яке стане найбільш помітним приблизно через 20 років.

    Глобальне потепління – це не рівномірний і послідовний процес, а ціла комбінація різних варіантів змін погодних умов. Жаркий клімат може привести як до осушення територій, так і до їх затоплення. Все залежить від локальних факторів, які впливають на конкретне місце, і тільки після їх аналізу вчені можуть робити прогнози. Однак навіть вони не бувають досить точними.

Наприклад, Каспійське море може втратити колишній рівень і стати дрібною водоймою, хоча воно поповнюється за рахунок притоку з річок, а саме по собі є замкнутим. Тобто навіть за умови того, що воді нікуди йти, вона все ж йде. Виявилося, що глобальне потепління стало причиною випаровування цієї водойми. І це в той час, коли рівень Світового океану стає дедалі більшим і багатьом територіям загрожує затоплення.

 Схоже, на нас дійсно чекає щось на кшталт потопу, який станеться переважно на прибережних територіях. Але і цього буде достатньо для нанесення людству серйозного збитку. Під воду можуть піти цілі міста разом з пам'ятками та пам'ятниками архітектури. Підводна археологія сьогодні все ще залишається слабо розвиненою, але в подальшому інших варіантів дізнаватися про минуле у нас не буде.

Під воду (за прогнозами вчених) обіцяє піти 12 мільйонів квадратних кілометрів суші. Причому в більшості своїй постраждають країни Південної Америки, Африки та Азії. 22% найбільших міст світу підуть під воду, а на них проживає сьома частина населення планети. В даному випадку залишається сподіватися, що заходи з евакуації цього населення будуть зроблені вчасно. 

Масштаб майбутніх проблем досить важко собі уявити. Адже затоплення території – це ще півбіди. Наступ океану загрожує просіданням ґрунту –  процесом, що відбувається вже сьогодні в 200 точках Землі. Потенційно це обернеться тим, що деякі місця на нашій планеті затоплюватимуться періодично, а це загрожує заболочуванням місцевості. Проблема особливо сильно зачепить ті, що стали вже прибережними, території.

З урахуванням того, що затоплення є досить масштабним процесом, швидше за все, рішення будуть шукати ззовні. Наприклад, поміняють програми по розробці родовищ газу і нафти, почнуть боротися з осушенням підземних вод або навіть стануть будувати дамби. 






 




 

Коментарі

Популярні публікації