МІСТО ВОЛЬФЕНБЮТТЕЛЬ – МАЛЕНЬКА НІМЕЦЬКА «ВЕНЕЦІЯ»

Вольфенбюттель – місто землі Німеччини, що має назву Нижня Саксонія. Це – містечко з яскравою фахверковою забудовою, замком герцогів Брауншвайга і Люнебурга, неповторними церквами, фахверковою синагогою, бібліотекою герцога Августа та своєю власною мініатюрною «Венецією». Чому «Венецією»? Тому що в місті збереглася унікальна система каналів, завдяки якій один з районів міста біля замку прозвали «Малою Венецією». Деякі будівлі тут стоять буквально на воді, що, безумовно, нагадує відоме італійське місто.  Велика мережа каналів названа на голландський манер «гракхами».  

Місто було ймовірно засноване в X столітті, коли біля броду в болотистій заплаві Окера оселився переселенець Вульферус. Перших поселенців приваблювала переправа через Окер на важливому торговельному та військовому шляху, що поєднував Рейн з Ельбою. Шлях вів далі через сусідній Брауншвайг, єпископства Гальберштадт та Гільдесгайм до Лейпцига. 

Перша згадка про Вольфенбюттель в документах датується 1118 роком, коли Відекінд Вольфенбюттельський зміцнив селище фортецею, оточеною ровом з водою, яка в непевні часи давала притулок та захист купцям та мандрівникам. 

До 1753 року Вольфенбюттель зберігав статус резиденції князівства Брауншвайг-Вольфенбюттель. У Вольфенбюттелі жили й служили бібліотекарями при герцогській бібліотеці Готфрід Вільгельм Лейбніц (1690–1716) та Готгольд Ефраїм Лессінг (1770–1781), який написав у Вольфенбюттелі свою п'єсу «Натан Мудрий» . Тож Вольфенбюттель відомий під назвою «Місто Лессінга». 

По всій Європі славилася герцогська бібліотека, кураторами якої були найбільш освічені люди свого часу – Лейбніц і Лессінг.

Резиденція Вольфів того часу була одним з вогнищ мистецтва і культури Відродження в Північній Німеччині. Запрошені з Англії актори створили тут перший в Німеччині постійно діючий театр. На початку XVII століття придворним капельмейстером в Вольфенбюттелі служив композитор та музичний теоретик Міхаель Преторіус, який розважав герцога і придворних танцювальними мелодіями. 

На Палацовій площі Вольфенбюттеля розташовані такі споруди, як будівля бібліотеки герцога Августа, будинок-музей Лессінга, цейхгауз та Малий палац, де раніше розміщувалася лицарська академія Рудольфа-Антоніана, одним з курсантів якої був уславлений Еріхом Распе Барон Мюнхгаузен.

Тутешні мешканці піклуються і дбають про своє місто. Тут не смітять і сортують сміття, як в принципі по всій Німеччині і по всій Європі. Тож обираємо і ми найкращий досвід з Європи для себе і своєї рідної країни України! 















 

Коментарі

Популярні публікації