ДОЛИНА В ГРЕЦІЇ, ВСЯ ВКРИТА МЕТЕЛИКАМИ

Якби планета метеликів існувала, то вона, напевно, виглядала б як долина Петалудес, адже метелики тут покривають абсолютно все: стовбури дерев, камені, гілки, коріння, листя. Цих крилатих комах тут сотні тисяч, і з боку здається, ніби дерева вкриті незвичайним покривалом. Долина Петалудес знаходиться на острові Родос, але метеликів тут можна побачити не завжди, а лише влітку. 

Справа в тому, що в долині ростуть східні Ліквідамбар – дерева, які виділяють ароматну камідь. Камідь (або гума) настільки запашна, що її і сьогодні використовують в парфумерії і при виробництві лікарських препаратів. Цей аромат і приваблює тисячі метеликів.

Але метелики не народжуються в Петалудес, під час дощів вони в стадії гусениць живуть в середземноморських заростях і харчуються листям. Коли ж сезон дощів закінчується, гусениці стають метеликами і відлітають з заростей в пошуках вологи. Відбувається це зазвичай в кінці травня. 

Вони слідують за течією води – вода веде їх в сторону Петалудес. Відчуваючи аромати дерев, які виходять з долини, метелики осідають на рослинах. Вони повністю покривають дерева, скелі і всі доступні поверхні, перетворюючись в товсту і ніжну ковдру. 

Це неймовірно тендітні створіння: у цього підвиду метелика ведмедиці немає шлунка, тому вони не можуть їсти, а використовують лише свої запаси, які накопичили в стадії гусениць.

Так метелики і проводять все літо, сидячи на деревах і вбираючи аромат, а в кінці серпня починається новий етап в житті метелика – він знаходить собі партнера, а потім відлітає назад в пошуках темного і прохолодного місця, щоб відкласти яйця. 

Після цього ведмедиця гине. Яйця лежать в затишних місцях в тіні листя до весни, а потім знову повторюється цей цикл: з яйця з'являється гусінь, маленька, але ненажерлива, вона багато їсть, росте, а далі створює навколо себе кокон.

Петалудес відкрита для відвідувачів, проте для метеликів це не дуже добре: справа в тому, що вони лякаються гучних звуків, і люди часто їх зганяють з насидженого місця. 

З огляду на те, що метелики не їдять, на такі польоти вони витрачають дуже багато енергії, яку їм просто неможливо заповнити. 

Тому з розвитком туризму ведмедиці острова Родос часто не доживають до останніх етапів свого життя. 













Коментарі

Популярні публікації