5 ЧЕРВНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА

 

«Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить із нами» – такі слова звучали у зверненні до генерального секретаря ООН, підписаному 2200 діячами науки й культури з 23 країн світу. У травні 1971 року екологічно стурбована спільнота почала свою безпрецедентну боротьбу із забрудненням навколишнього природного середовища!

Ця дата – одна з найважливіших подій екологічного календаря – була започаткована Генеральною асамблеєю ООН на 27-й сесії 15 грудня 1972 року і щорічно святкується в більш ніж 100 країнах світу. 

Враховуючи масштаби проблеми та важливість їх вирішення, у структурі ООН була створена нова організація – Програма ООН з навколишнього середовища, під егідою якої і відзначається ця екологічна дата.

Охорона навколишнього природного середовища – нова форма взаємодії людини і природи, яка являє собою систему державних і суспільних заходів (технологічних, економічних, адміністративно-правових, просвітницьких, міжнародних), спрямованих на гармонійну взаємодію суспільства й природи, збереження й відтворення природних ресурсів і діяльність екологічних співтовариств в ім’я сучасних і майбутніх поколінь. 

Сьогодні екологічні проблеми стоять у ряді найважливіших і визначають рівень благополуччя всієї світової цивілізації.

Екологія – це наука про довкілля. А точніше, це наука, що вивчає взаємодію між організмами та навколишнім середовищем. Саме завдяки вченим, що досліджували світ десятиліттями, ми маємо уявлення про нашу планету.

Термін «екологія» ввів у загальний вжиток німецький біолог Ернст Геккель у 1866 році. З тих самих пір людство почало ставитись до неї як до окремої науки.

У сучасному світі ця наука посідає значне місце у житті кожного. Читаючи різні енциклопедії та книги про екологію, ми збагачуємось знаннями про світ, у якому живемо та про те, як його зберегти.

Охорона навколишнього середовища — це комплекс дій, спрямованих на коригування негативних впливів людини на довкілля.

Які кроки необхідно зробити людині, щоб покращити екологічний стан?


    Щоб поліпшити екологію, в першу чергу необхідно обмежити шкідливі викиди в атмосферу і гідросферу.

Щоб якомога більше флори та фауни продовжувало своє існування на планеті, необхідно ввести обмеження на полювання і рибну ловлю. Впроваджувати суворі каральні заходи за браконьєрство.

Так само гостро стоїть проблема сміття. Потрібно очистити території від величезних сміттєзвалищ, ввести обмеження на незаконний вивіз сміття, застосовувати нові технології для перероблювання та утилізації. 

Та найголовніше – читайте дітям книги з екології! Адже головна наша місія – створити соціум, який буде жити в гармонії з природою. 

Питання охорони навколишнього середовища з кожним днем стають все більш важливими проблемами світової спільноти, а правильність рішення злободенних питань – це рівень процвітання кожної країни і всього світу. 
















Коментарі

Популярні публікації