Порятунок Землі за допомогою власної дієти та захист прав тварин

Згідно з останніми оцінками Міжурядової науково-політичної платформи з питань біорізноманіття і екосистем (IPBES), сьогодні темпи вимирання видів зросли у сотні разів порівняно з середніми показниками минулого:

 - 75% земної поверхні зазнали суттєвих змін  внаслідок діяльності людини, включно з, наприклад, втратою 85% площі боліт;

- 66% площі Світового океану зазнає численних впливів людей, у тому числі рибного господарства, забруднення та хімічних змін від окиснення;

- Наші суспільства тісно пов'язані з біорізноманіттям та залежать від нього. Біорізноманіття забезпечує нас поживною їжею, чистою водою, ліками та захистом від екстремальних подій. Втрата біорізноманіття ставить під загрозу прогрес у досягненні цілей сталого розвитку та добробуту людини.

          На жаль, біорізноманіття все ще розглядається виключно в інтересах людини. Відомий політик Великобританії Борис Джонсон  неодноразово   висловлювався на захист панголінів. Так, він закликав світ врятувати «дивовижних маленьких химерних істот» – панголінів під час саміту Організації Об'єднаних Націй з питань біорізноманіття.

          Луска панголінів застосовується в медицині, незважаючи на те, що не має доведеної лікарської цінності. Усі 8 видів панголінів перебувають під загрозою зникнення та охороняються міжнародним правом, але це не зупиняє вбивства сотень тисяч панголінів щороку. Також на початку пандемії COVID-19 панголіни розглядалися як носії вірусу.

Дослідники Таїландського технологічного університету виявили, що за останнє десятиліття в Інтернеті доступні для покупки 36% усіх видів рептилій, 90% з яких було виловлено з дикої природи.

А от науковці Університету Данді (Шотлондія) створили вирощену в лабораторії шкіру людини, намагаючись зменшити потребу в випробуваннях косметики та ліків на тваринах. Компанія Ten ​​Bio Ltd, заснована докторами Робіном Гікерсоном та Майклом Коннелі, розробила продукт, який отримав назву "TenSkin", що «імітує живу шкіру».

Як пише The Times, доктор Коннелі сказав: «Шкіра, яка покриває наше тіло, постійно напружена, це відомо давно. Більшість аналогів шкіри не включають цього натягнення, і саме тому наш продукт є більш ефективним. Коли шкіра знімається з тіла, вона стискається, коли натягується – розслабляється».

          Така шкіра дозволяє як фармацевтичним, так і косметичним компаніям «генерувати доклінічні дані, які будуть набагато прогностичнішими». Більше 90% препаратів, які довели свою безпеку та ефективність під час тестів на тваринах, зазнають невдачі під час клінічних випробувань. Такі невтішні відсотки – наслідок відмінностей між твариною та людиною.

          Дослідження, проведене Університетом Лідса у Великобританії та Західній Австралії з питань туризму, виявило, що перегляд відео з тваринами може сприяти зменшенню рівня стресу та тривоги. 

У дослідженні взяли участь 15 студентів  та 4 співробітника  університету, яким запропонували переглянути 30-хвилинне слайд-шоу, що включало зображення та короткі відео з тваринами. Під час експерименту дослідницька група контролювала  пульс і артеріальний тиск всіх учасників.

 У всіх учасників після перегляду відео з тваринами спостерігалося зниження артеріального тиску, пульсу та тривожності. Середній артеріальний тиск знизився з 136/88 до 115/71, що знаходиться в межах ідеального діапазону артеріального тиску. Середній пульс був знижений до 67,4 ударів на хвилину. Рівень тривожності знизився на 35%. Покращення настрою та здоров’я учасників є ознакою того, що природа важлива для нашого благополуччя.

Далі ще цікавіша новина. Лілу – перша в світі сертифікована терапевтична свиня. Авіалінії США дозволяють перевозити з собою безкоштовно «артистресових» тварин, а у аеропорту Сан-Франциско пішли ще далі – створили команду з собак і свині, які повинні знімати стрес з пасажирів і персоналу.   

Згідно з новим дослідженням, опублікованим у науковому журналі Foods, 42% німців скоротили споживання м’яса. Також виявили, що споживачі як у Франції, так і в Німеччині цікавляться культивованим м’ясом, вирощеним з клітин тварин у лабораторії. Інтерес до цих м’ясних альтернатив був значно вищим серед людей, які працюють у сфері переробки та виробництва м’яса.

Континенти горять. Льодовики тануть. Коралові рифи гинуть. Риба зникає з наших океанів. Список можна продовжувати і продовжувати. Сільське господарство має негативний вплив на всю планету. За даними ООН, 14,5% парникових газів припадає на тваринництво. Тваринництво є найбільшим джерелом викиду метану у всьому світі, що є одним із головних чинників глобальних змін клімату та шостого вимирання видів.

Тож як бути і що обирати, вирішувати тільки вам! Та головне – без шкоди для природи і біорізноманіття!

А чи цікаво вам, як харчувалися деякі давні дивні люди? Так? Тоді для вас – онлайн-вікторина за книгою «Бридка їжа римлян». Успіхів!  



Коментарі

Популярні публікації