САД БІБЛІОТЕКИ ВАРШАВСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ (OGROD BUW)

Сад на даху бібліотеки Варшавського Університету прикрашає і декорує її контури і виступи, вентиляційні отвори та решітки, створюючи незвичайний біо-індустріальний і видозмінюваний ландшафт. Пішохідні містки, затишні куточки і покриті арками доріжки формують ідеальне місце для відпочинку, де можна спокійно почитати книгу, пообідати на лоні природи або влаштувати романтичне побачення.

Варшавський Університет розташований на Королівській Дорозі (Royal Route), – там, по натовпу студентів, легко визначити, де знаходиться вхід в кампус (університетське містечко). Усередині кампуса ви побачите карту території і зможете отримати загальні уявлення про структуру містечка.

Бібліотека розміщується в будівлі зі скла і окисленого металу, на якому великими, жирними буквами написано: «Бібліотека Університету (Biblioteka Uniwersytecka)». Тут ви можете починати свою подорож по саду, але, якщо ви голодні, то не відмовте собі в задоволенні відвідати одне з місцевих кафе, розташованих по периметру вестибюля бібліотеки або ресторан «Бібліотека».

Сад на даху бібліотеки, спроєктований ландшафтним дизайнером Іреною Бажерською (Irena Bajerska), був відкритий 12 червня 2002 року. Це один з найбільших і найкрасивіших садів на даху в Європі з площею більше 1 га, і більше половини цієї території зайнято посадками рослин. Це ідеальне місце відпочинку не тільки для студентів і співробітників Варшавського університету, а й для простих городян і туристів. Сад складається з двох частин: верхнього саду (2 000 м2) і нижнього (15 000 м2), які пов'язані між собою водним каскадом.

Відвідувачі можуть помилуватися розмаїттям видів і сортів рослин, посаджених в різних куточках саду. У нижньому саду, поруч з бібліотекою, переважають почвопокривні і декоративноквітучі чагарники (в тому числі дуже красива стефанандра надрізанолиста (Stephanandra incisa Crispa)), а також альпійські рослини. Дві головні пам'ятки цього місця – ставок з рибою і штучний камінь з невеликим фонтаном, пов'язані один з одним струмком. Тут також можна побачити гранітні скульптури Рішарда Стріжечки (Ryszard Stryjecki). У його серії «Ситуаційний начерк» ("Situational Sketch") простежуються космологічні мотиви.  

Відвідувачі можуть часто спостерігати качок, які плавають або ходять по берегу ставка. Дерева, чагарники і багаторічні рослини переважно в відтінках синього і рожево-білого кольорів. Бібліотечне керівництво планує найближчим часом посадити в нижньому саду більше дерев – дубів, модрин, ялин, грабів, горобин і лип.

Територія верхнього саду складається з чотирьох частин, а населяють її рослини, висаджені в шар грунту товщиною 30 см.

Золотий сад (північна частина даху) складається з квітучих чагарників в жовто-помаранчевій колірній гамі. В основному тут переважають: гібридна форзиція (Forsythia) "Maluch", чагарниковий перстач (Potentilla fruticosa) Goldfinger і Goldteppich, спірея японська (Spirea japonica)Goldmoundі альпійські рослини, такі як клематис  тангутський (Clematis tangutica).

Фоном для цих рослин служать масиви ялівцю звичайного (Juniperus communis) Green Carpet' і барбарису Тунберга (Berberis thunbergii) Green Carpet, що розрослися, а також карликова плакуча форма жовтої акації (Caragana arborescens).

В Срібному саду (східна частина даху) переважають рослини в білій колірній гамі: курильський чай Abbotswood, спірея Grefsheind, кизильник Даммера (Cotoneaster dammeri var. Radicans). Сріблясте забарвлення саду підкреслюють верби – швейцарська (Salix Helvetica), цільнолиста (Salix integra), Hakura Nishiki, верба сітчаста (Salix reticulata) і верба пурпурна (Salix purpurea) Pendula і Gracilis. Основу композиції також складають карликова гірська сосна (Pinus mugo var. Mugo), ялівець Пфітцера (Juniperus x pfitzeriana) Mint Julep, і декоративні трави: типчак (Festuca vallesiaca) Glauca' костриця аметистова (Festuca amethystina), трясунка (Briza media), і тонконіг сизий (Koeleria glauca).

В фіолетовому саду (південна частина даху) можна знайти композицію з пурпурнолистого барбарису японськогоAtropurpurea Nana, вейгели квітучої (Weigela florida) Foliis Purpureis, карликового бузку Мейєра (Syringa meyeri), клематиса альпійського (Clematis alpina) Francis Rivis, кизильника Даммера (Cotoneaster Dammeri) Skogholm, і троянди Rugodita. Крім того, представлені багаторічники – очитки (Sedum spectabile) і повзучий чебрець (Thymus serpyllum). Фоном для композиції служать карликові яблуні Сарджента (Malus sargentii), ялівець Пфітцера (Juniperus x pfitzeriana) Mint Julep, і кизильник Даммера (Cotoneaster Dammeri var. Radicans).

Зелений сад (західна частина даху) прикрашений перстачем чагарниковим (Potentilla fruticosa)Abbotswood, армерією приморською (Armeria maritima) і кизильником Даммера (Cotoneaster Dammeri) Major. Крім того, посадки рослин є і на пандусі, що з’єднує нижній і верхній сади. На пандусі висаджено барвінок великий (Vínca major) і плющ звичайний (Hedera helix). Пандус закінчується великою сталевою альтанкою-антеною, оповитою горцем Ауберта (Polygonum aubertii).

Тож дбаємо про природу РАЗОМ та обираємо найкращий досвід з Європи!



 

 

 

 

Коментарі

Популярні публікації