Всесвітній день снігу в екологічному календарі на 2023 рік – 15 січня

Ідея створення Всесвітнього дня снігу виникла вже дуже давно. З 2007-го року почали з’являтися перші акції міжнародного характеру, які згодом були включені до порядку денного цього дня. У 2011-му році Міжнародною федерацією лижного спорту (FIS) на 2012-й рік нарешті було заплановано ряд щорічних заходів, присвячених цій знаменній події. FIS виступила засновником Дня снігу, відзначати який вирішили в третю неділю січня. В 2023 році Всесвітній день снігу припадає на 15 січня.

          FIS була заснована 18-го лютого 1910-го року і стала офіційно відома як Міжнародна федерація лижного спорту 2 лютого 1924 року під час перших зимових Олімпійських ігор в Шамоні, Франція. Тоді вона нараховувала 14 країн-членів. Сьогодні організація об’єднала 123 Національні асоціації лижного спорту.

          Всесвітній день снігу швидко набув популярності. Станом на 2017-й рік з нагоди цього Дня було заплановано вже близько 500 заходів по всьому світу, зареєструвалося понад 1,2 мільйона учасників. Наприклад, в 2013-му році один із заходів, присвячених Всесвітньому дню снігу, відбувся у Донецьку, Україна. Основні офіційні заходи пройшли на території ботанічного саду і, незважаючи на теплу погоду, навіть дощ, багато учасників прийшли з сім’ями і друзями.

          Офіційно Всесвітній день снігу був створений для популяризації зимових видів спорту в молодіжному середовищі, для підтримки і заохочення участі в подібних заходах всіх зацікавлених сторін в спортивній галузі. Мета проведення заходів полягає у залученні дітей і сімей до своєрідного, унікального, активного відпочинку, який може подарувати тільки участь у зимових видах спорту. Для цього і проводяться спеціальні заходи по всьому світу. Також організатори наголошують на необхідності поширення важливої інформації про безпеку, фізичне здоров’я і про питання екологічного характеру.

          Гірські лижі і сноуборд є одними з найбільш популярних зимових видів спорту в світі. Бобслей, ковзанки, керлінг, сноуборд, лижі та біатлон – це лише кілька прикладів зимових видів спорту, які відомі широкому загалу. Поряд зі сноубордом та катанням на лижах, хокей на льоду також є одним з найпопулярніших зимових видів спорту, особливо в Канаді та Північній Америці. Наприклад, в США станом на 2016-й рік тільки офіційно було зареєстровано близько 530 000 хокеїстів.

           А ще у світі з'явилось чимало нових неймовірних зимових видів спорту.

Айскартинг – перегони на льоду або сноукайтинг ‒ ковзання по воді на водяних лижах вслід за кайтом, який грає роль тягача. У даному випадку катаєшся по снігу ‒ на лижах чи сноуборді.

Сноутюбінг – коли ти можеш з'їжджати з гори на надувній подушці, яка схожа на величезний пончик.

Брумбол – командна гра, дуже схожа на хокей. Шолом та захисні елементи тут також присутні. Різниця в тому, що в брумболі замість ковзанів гравці мають спеціальне взуття, м'яч «ганяють» мітлами, а не ключками. Цей вид спорту винайшли в Канаді ще років сто тому. Зараз він поширений в Сполучених Штатах Америки, в Австралії і в Японії.

Стрільба в ціль – це відмінний варіант, який підійде для дітей і дорослих. На стіні будинку намалюйте мішень за допомогою кольорової крейди, виліпіть її снігом на заметі або зробіть з фанери. Після цього запасайтеся сніжками! Подібні рухливі ігри тренують влучність.

Снігова фортеця – класика всіх часів, споруда «незламної» цитаделі для боротьби зі страшним ворогом! Або просто проведення партії бою в сніжки. В цілому ігри зі снігом на прогулянці такого плану можуть мати масу варіантів виконання.

Видування мильних кульок на сніг. Спостерігати за тим, як на морозі мильні бульбашки за лічені хвилини перетворюються на витвори мистецтва, – неймовірне задоволення!

Ліплення з кольорового снігу. Для цього додайте у воду барвник, розпилюйте його на сніг і ліпіть яскраві шедеври!

Сніговики — це те, без чого не обходиться жодна зима. Однак традиційні фігури можна урізноманітнити! Перегляньте відео з YouTube, надихайтеся і надихайте самі! До речі, пристрій для ліплення сніжків теж можна використовувати для створення снігових фігур і прикрас.

Слідопит. Цей варіант підійде для малюків. Зацікавте свого малюка розшифровкою слідів! Перегляньте в інтернеті, як виглядають сліди найбільш поширених птахів і тварин вашої місцевості, і вирушайте гуляти до парку або лісу.

Сліди снігової людини. У гру надворі зі снігом входить не тільки розшифровка наявних слідів, а і їх створення! Виріжте «сліди єті» з картону, прикріпіть їх на взуття дитині і насолоджуйтеся радістю!

Сніговий ліхтар. Зліпивши достатньо сніжків, можна скласти з них справжній світильник! Достатньо лише поставити всередині свічку або ліхтарик.

Історія знає випадки, коли сніг випадав не тільки білий, а й інших кольорів. Чорний снігопад шокував жителів Швейцарії у 1969 році, а в Каліфорнії регулярно випадає сніг червоного кольору. Він не тільки за кольором нагадує кавун, а й має кавуновий запах. Багато хто навіть стверджує, що і за смаком він нагадує кавунове морозиво. Сніг довго дивував і альпіністів, і науковців, але лише недавно вчені розгадали таємницю кавунового снігу. Вся справа в тому, що в ньому міститься дуже багато дрібних водоростей Chlamydomonas nivalis, які ростуть високо в горах. На відміну від своїх побратимів річкових водоростей, ці снігові види ростуть при холодних температурах. У зимовий період ці незвичайні водорості ховаються в снігу і при інтенсивному розмноженні забарвлюють його різними кольорами, найчастіше – червоним.

Сніг є навіть на Марсі. За словами фахівців NASA, марсіанський сніг відрізняється від земного. Речовина являє собою з'єднання льоду і діоксиду вуглецю. У зв'язку з цим марсіанський сніг не вологий, як на Землі, а зовсім сухий. Вчені відзначають, що снігопад на Марсі, як і на Землі, буває тільки в зимові місяці.

Українські магазини веселих подарунків пропонують у якості оригінального презенту «Консервований сніг з Лапландії». Склад: «сніг, який зберігався без холодильника». Що там, всередині, ми не перевіряли, але продавці чесно попереджають, що «у зв'язку з нестабільною температурою в Україні, сніг може розтанути».

Останнім часом українці все менше бачать снігу взимку, і хоча сьогодні сніг лежить майже всюди в Україні, ми вже знаємо, що скоро він розтане. Треба сказати, більше половини жителів Землі жодного разу у своєму житті не стикалися зі снігом. Судячи з теперішніх прогнозів погоди, ми маємо всі шанси до них приєднатися.



 

 

 

         

         

         

Коментарі

Популярні публікації