«НАША ДОПОМОГА ПТАХАМ»: Акція ВЕЛ

Щороку на початку зими протягом січня проходить Акція Всеукраїнської екологічної ліги «Наша допомога птахам», мета  якої – виховання дбайливого ставлення до природи рідного краю та почуття відповідальності за довкілля, практична допомога птахам, ознайомлення з їхнім видовим різноманіттям.

          Завдяки заходам у рамках акції «Наша допомога птахам» ми дізнаємося більше про наших пернатих друзів не з малюнків та музейних експозицій, а спостерігаючи за їхнім життям у природі, турбуючись про них та допомагаючи їм.

«Наша допомога птахам» – це виготовлення годівничок і шпаківень з подальшим розміщенням їх на території парків, скверів, біля шкіл та будинків; постійне підгодовування птахів; фенологічні спостереження; організація та проведення виставок, природоохоронних конкурсів і вікторин; залучення до акції дітей та молоді; інформування населення про актуальність екологічних питань.

          За підрахунками фахівців, від голоду взимку вмирає 90 % синиць. З іншими птахами ситуація є ненабагато кращою. Вони можуть витримати сильні морози та іншу негоду, лише якщо будуть ситими. Птахи вмирають і в населених пунктах, і в лісах. Вони гинули й раніше, але зараз внаслідок надмірного впливу людини на довкілля, руйнування місць проживання птахів проблема набула гостроти. Особливої гостроти ця проблема набула після повномасштабного вторгнення рф на територію України.

Чим годувати птахів взимку?

● насіння соняшника (не смажене) дуже люблять снігурі та синиці. Тільки слід ледь розчавити насіння качалкою;

● овес – на виправдання своєї назви їдять вівсянки та ще чубаті жайворонки (посмітюхи) й польові горобці;

● просо, пшоно – найулюбленіша їжа вівсянок, жайворонків, крім того, просо до вподоби куріпкам, перепілкам, синицям та горобцям;

● гарбузове насіння (лише сире) дасть змогу побачити, як синиці, притиснувши лапкою насінину, завзято продзьобують у ній дірочку, стурбовано озираючись на всі боки;

● насіння дині не залишить байдужою жодної пташки;

● крихти сухого білого хліба (чорний хліб є шкідливим для всього птаства) – чудовий корм для багатьох птахів;

● горобина, бузина, зібрані в кетяги й розвішані на деревах, – найліпший подарунок дроздам;

● насіння ясеня (схожі на зв’язки ключів крилатки) – улюблена їжа снігурів;

● насіння бур’янів (лобода, кропива, лопух, кінський щавель) – це найдешевший і дуже корисний корм для зерноїдних птахів.

Як зробити годівничку або шпаківню своїми руками?

          Зробити годівничку нескладно. Перший спосіб – годівниця зі скляної банки. Її дуже просто зробити. Досить примотати дротом або мотузкою банку в горизонтальному положенні до дерева і насипати всередину крупи та інших смаколиків для птахів.

          Годівниця з пластикової пляшки також робиться дуже просто. Ти можеш взяти пляшку з-під води та вирізати в центрі отвір для того, щоб птахи могли сховатися в ній та поїсти. Можна ще обрізати звичайну пластикову пляшку зверху і зробити дірочки по боках, щоб підвісити її на дерево.

Зробити годівницю з картонної пляшки також нескладно. Це може бути упаковка від соку чи молока. Усередині пляшки потрібно вирізати прямокутний отвір, щоб птахи могли їсти, а люди – додавати корм.

Також ти можеш зробити дерев’яну годівницю. Це буде трохи складніше. Підійде фанера або дерев’яні бруски. Найкраще зробити конструкцію з дахом, щоб птахи не мокли під дощем та снігом. Дерев’яна годівниця зможе прослужити не один сезон, особливо якщо обробити деревину від вологи.

Виготовлення годівнички або шпаківні власноруч – цікава ідея корисно провести час із дітьми та збагатити їх корисними знаннями про те, чому потрібно дбати про птахів. Допоможемо птахам РАЗОМ!

Як зробити годівничку з дитиною


Годівниця для птахів з упаковки з-під молока


 




Коментарі

Популярні публікації