Глобальне потепління «випустило на свободу» тисячі стародавніх бактерій

Глобальне потепління прискорює масове танення льодовиків. Група вчених з Університету Аберіствіта в Уельсі провела аналіз талої води з восьми льодовиків Європи, Північної Америки та двох ділянок Гренландії. В результаті дослідники виявили, що в кожному мілілітрі льодовикової води є десятки тисяч мікробів.

          Видання The Guardian пише, що отримані дані припускають: «бактерії та водорості, які потрапляють в океан під час танення льодовиків, в середньому будуть доставляти близько 650 тисяч тонн вуглецю на рік в наступні 80 років».

          Вчені відзначили, що якщо людству вдасться скоротити викиди вуглецю, то це сповільнить глобальне потепління і танення льодовиків та в результаті скоротить обсяг вивільнених древніх мікробів приблизно на третину. При цьому вчені поки не можуть сказати, корисні вивільняються бактерії або ті, що несуть загрозу.

          Вчені з Китайської академії наук з'ясували, як на світ може вплинути глобальне потепління. Виявилося, це принесе нам не тільки кліматичні зміни, а й ряд інших більш серйозних проблем. У льодовиках, які вже почали танути, вчені виявили близько тисячі невідомих бактерій, вони можуть викликати нові хвороби і навіть епідемії.

В результаті виникла ідея «заморозити» Північний та Південний полюси розпиленням діоксиду сірки, щоб зупинити танення льодовиків. Однак план досить суперечливий, оскільки розпорошення діоксиду сірки призведе до викиду мільйонів тонн вуглекислого газу.

Крім того, вчені за допомогою глобальної навігаційної супутникової системи і комп'ютерного моделювання з'ясували, що основним фактором майбутньої втрати льоду є Північно-Східний Гренландський Льодовиковий потік. Результати моделювання свідчать, що тільки цей сектор сприятиме підвищенню рівня моря на 13,5-15,5 мм до 2100 року.

Як виглядатиме Земля, якщо розтануть усі льодовики? У Мережі є відео того, як виглядатиме наша планета у разі танення всіх льодовиків. Вчені показали наслідки можливого росту рівня Світового океану.

 Експерти NASA з'ясували, що рівень Світового океану зростає швидше, ніж прогнозувалося. Ймовірно, протягом найближчих десятиліть він підніметься щонайменше на 90 сантиметрів.

 

У майбутньому Земля може залишитися і зовсім без льодів. При підвищенні рівня води на 10 метрів можуть залишитися без житла 630 млн осіб – близько 10% населення планети. Якщо вода підніметься на 25 метрів – близько 20%, або 1,4 млрд осіб.

Видання Business Insider підготувало короткий ролик, на якому видно, як виглядатимуть континенти, якщо весь лід розтане.

How Earth Would Look If All The Ice Melted | Science Insider

          Що таке бактерії? Чим корисні та шкідливі мікроскопічні організми, які існують у будь-якому середовищі як усередині, так і поза іншими організмами? Хочете дізнатися? Дізнавайтеся!

          Бактерії – старі жителі планети. Вони існують вже понад 3,5 мільярда років, що робить їх найдавнішою відомою формою життя на Землі. Хоча деякі з них шкідливі, більшість із них служить певній меті. Вони підтримують життя рослин і тварин і використовуються у промисловості та медицині. Хоча у них погана репутація, вони роблять багато хорошого!

          Бактерії отримують свою енергію за рахунок споживання органічного вуглецю. Більшість поглинають мертвий органічний матеріал і сприяють розкладанню. Деякі з цих паразитичних бактерій вбивають свого господаря, а інші допомагають йому. Наприклад, бактерії в кишечнику поглинають поживні речовини з перетравленої їжі, яку ви їли.

          Зазвичай бактерія може рухатися приблизно за 100 довжин свого тіла за секунду. Щоб розглянути це на перспективу, велика риба може рухатися лише приблизно в 10 разів більше довжини свого тіла за один і той же час.

          Той йогурт, який ви їли сьогодні вранці, зроблений з бактерій. Багато таких закусок, як йогурт, сир та інші виготовляються з бактеріями.

            У вашому організмі дуже багато бактеріальних клітин. Вони допомагають у таких процесах, як травлення, і захищають ваше тіло від шкідливих бактерій. З усіх бактерій у світі менше 1 відсотка шкідливі.

          Вишикувавшись з кінця в кінець, бактерії розтягнулися б приблизно на 10 мільярдів світлових років. Це відстань звідси до краю Всесвіту. Вони були відкриті лише в 1674 році, коли голландський вчений Антоні ван Левенгук помітив їх, коли розглядав зіскрібки з людських ротів під нещодавно винайденим мікроскопом.

          Бактерії швидко адаптуються, ускладнюючи пошук антибіотика, який буде діяти послідовно. Якщо занадто часто приймати антибіотики, бактерії можуть стати стійкими. Вони складаються лише з однієї простої клітини. Бактерії найчастіше мають форму кулі, стержня або спіралі. Деякі бактерії різняться і можуть мати форму коми або штопора.

          Різні бактерії можуть вижити в різних екстремальних умовах – від льоду до гарячих джерел і навіть радіоактивних відходів.

          Тож бактерії корисні чи шкідливі? У будь-якому випадку вас не існувало б без бактерій. Кисень, яким ви дихаєте, був створений за допомогою бактерій!



         

         

           

 

                   

         

         

 

Коментарі

Популярні публікації